top of page

Erasmus Nap a Váci Madách Imre  Gimnáziumban

2022. október 13.

2022. október 13-án, csatlakozva Európa más országaihoz (28 országban egyszerre volt Erasmus-nap) sikeres Erasmus-napot tartottunk a váci Madách Imre Gimnáziumban. A plakáton előzetesen megadottaknak és a Bázisintézmény/Tehetségpont jellegünknek megfelelően a környék több iskolájából is hívtunk vendégelőadókat erre az eseményre. Rendezvényünk címéül a Nyitott kapuk, nyitott gondolatok szlogent választottuk. Az előzetes regisztrációt a Tempus Közalapítvány honlapján Dobó Katalin és Boda Mária végezte el. Ezzel - mint már sok éve mindig- felkerültünk az európai Erasmus-család térképére.

 

Az október 13-i délutáni program diákprogrammal kezdődött. Sándor Ildikó és Galazek Gergely madáchos tanárok által összeállított Kahoot-csapatversenyt szerveztek diákoknak. Az Erasmus-kurzusokon részt vett tanárok által küldött kérdésekre kellett felelni a csapatversenyben küzdő lelkes tanulóknak. A gyerekek a vetélkedő végén jóízűen falatozták a nyereménypizzát.:-) Kellenek az ilyen alkalmak nekik is!

A délután második felében az Erasmus-tanfolyamok disszeminációjára került sor. Több iskolából hívtunk vendégeket: Az Árpád Fejedelem Általános Iskolából, a Selye János Szakgimnáziumból (ők épp Erasmus-programon voltak Szerbiában, ezért nem tudtak jönni), a Boronkay Műszaki Középiskolából, a Piarista Gimnáziumból (nekik más rendezvényük volt, ezért nem tudtak jönni), és a vendéglátó Váci Madách Imre Gimnázium tanárai adtak elő.

Erasmus nap meghívó 2022.jpg

A délután háziasszonya és fő szervezője Boda Mária volt. A délutánt Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium két növendéke, Dobos Levente (kecskeduda) és Vellai Ferenc  (tárogató) zenedarabjai kezdték, magas szintű produkciókkal nyithattuk meg a rendezvényt.

Elsőként Lengyel Dóra, a Boronkay Műszaki Középiskola tanára mutatta be nagyon érdekes prezentációját a digitális oktatás legújabb trendjéről Flipped classroom and distance learning – Following Finland” címmel.

Újdonság volt, hogy a Boronkay Műszaki Középiskola két diákja is tartott PPT-előadást (nemcsak tanárok), nagyszerűen, élvezetesen.

Ők egy angol egy hónapos tanulmányútról beszéltek: gépészként angol gyárakban szereztek szakmai tapasztalatokat és angol nyelvtudást). Megható volt, hogy egyikük azt is elmondta: sem ő, sem egyetlen családtagja korábban sosem járt külföldön.

 

A Boronkay Műszaki Középiskola pályázatait Kovács Éva mutatta be.

 

A Madách Imre Gimnázium képviseletében először Horváth Edit beszélt a Madách Gimnázium Erasmus-pályázatairól, a K2 és K1 valamint az akkreditációs pályázat eredményeiről. 

Ezt követően szintén madáchos tanárok, Sajgó Emese (Franciaország), Szarvas Éva (Írország) számoltak be PPT-vel egybekötött előadásukon nyári kurzusaikon szerzett tapasztalataikról, a legújabb oktatási trendekről, leginkább a digitális írásról tanultakról, a „kifordított osztályteremről”.

A Flipped Classroom illetve a Student Centered Classroom szemléletről beszéltek egy-egy PPT-s előadás keretében. 

Végezetül az Árpád Fejedelem Általános Iskola három tanára számolt be tapasztalatairól.

 

Elsőként Király Andrea angol szakos kolléganő lelkes beszámolóját hallgathattuk: 20 nyolcadik osztályos diákkal jártak Spanyolországban, Malagán. Ez is újdonság volt: általános iskolásokat is bevontak Erasmus-pályázatba.

Kareczki Réka a Nizzában szerzett élményeiről és néhány hasznos alkalmazásról beszélt.

Baráth Bernadett Amszterdamról és a Digitális korban elengedhetetlen digitális írástudás fogalmáról tartott PPT-s előadást.

Nagyon tartalmas volt ez a délután, amelyet kis vendéglátás zárt. Sok hasznos ötletet hallottunk, amelyeket a résztvevők be is építhetnek mindennapi gyakorlatukba. Aki szeretne ezekről és további lehetőségekről tájékozódni, a Tempus Közalapítvány honlapján elérhetők bizonyos jó gyakorlatok, az órákhoz onnan is lehet ötleteket meríteni.

Boda Mária

bottom of page