top of page

A természeti környezet, a várost körülvevő hegyek, az óceánpart csodálatos. A György korabeli építészet egy tágas, jó hangulatú városképet eredményezett tele parkokkal, zöld helyszínekkel. Az időjárás nekem kedvezett, két hét napsütés, minimál esővel. Ez utóbbi nagyban hozzájárult a jó élményekhez.

Feltöltődve, tanúsítványokkal gazdagabban tértem haza, és csak ajánlani tudom minden kollégámnak, hogy vágjon bele az utazásba és használja ki ezt a remek lehetőséget az önfejlesztésre. Szakmailag és emberileg is sokat tanulhatunk egymástól.

Szarvas Éva

Váci Madách Imre Gimnázium

 

Szarvas Éva

 

Dublin

2022. augusztus 7-21.

Flipped Classroom

Student Centered Classroom

Kurzusszervező: Europass Teacher Academy

Beszámolóm célja, hogy elmondjam, milyen fantasztikus lehetőség az Európai Unió Erasmus+ programjában részt venni. Egyszerre kikapcsolódás és munka, terepe az új élmények megszerzésének és befogadásának. Módszertani, nyelvi infúzió ez. Betekintést kaphatunk a nemzetközi összetételű résztvevők iskoláiba, hétköznapjaiba, mentalitásába. Minél nyitottabban állunk ehhez a lehetőséghez, annál jobban ki tudjuk aknázni. De jöjjön néhány konkrétum.  

 

2022. augusztus 07-én éjszaka érkeztem meg Dublinba. Tonnásnak érződő bőröndömet keresztül-kasul húzgálva a városon, buszra fel és le, az első tapasztalásom a segítő szándék, barátságos mentalitás volt. Ez az érzés kitartott mind a két héten keresztül, amíg ebben a gyönyörű és izgalmas városban tartózkodtam.

Másnap reggeli kurzuskezdésem az Europass Teacher Academy Ireland általános iskolától bérelt termeinek egyikében kezdődött. Az első hét kurzusa a Flipped Classroom metodikáját mutatta be nekünk, a hozzá tartozó platformok használatával. Francia, német, cseh, lengyel, spanyol, osztrák, horvát, magyar nemzetiségű résztvevők voltak a csoporttársaim. A közös tanulás, és a gyakorlat orientált feladatok összehoztak minket és tudtunk egymáshoz kapcsolódni. Az Erasmus+ kurzusok számomra egyik legfontosabb eleme ez, amikor ki és bekukucskálhatunk más nációk gyakorlatába.

A második hét a Student Centered Classroom szemléletének megismertetésével, és hozzá kapcsolódó gyakorlati feladatok tanulásával telt. Ez a típusú tanítás/tanulás, szemléletében nem vadonatúj, de a magyarországi gyakorlatban még nem is annyira elterjedt, leginkább az eltérő oktatási és infrastruktúráink okán. A résztvevők között voltak olyanok, akik ezekkel a módszerekkel dolgoznak már több éve, számukra is volt azonban néhány új jógyakorlat, valamint ők is meg tudták velünk osztani a tapasztalataikat.

A kurzus két hete alatt és a hétvégén, a csoport társaimmal és egymagamban is volt módom felfedezni Dublin kulturális, és a méltán legnépszerűbb kiránduló helyszíneit. Kiemelném, az EPICet, az Irish Emigration Museum, az ír diaszpóra és a más országokba való kivándorlás történetét mutatja be. Maga a múzeum, mint épület; a kiállítóterek, mint a 21.század technológiáját remekül felhasználó oktatási fórumok; és a kiállítás hangulata azt az összképet erősítette meg bennem, hogyan lehet a hazaszeretet és nemzethez tartozás érzése mellett nyitottan és befogadóan szemlélni a világot, mert ahogy ez a kiállítás is sugallja, minket is befogadtak és mi is befogadunk.

bottom of page